| Superman1243 a întrebat:

Salut, Cine stie ceva programe de facut desene animate sau chiar ceva mai performante, gen cum se fac in filme tot felul de scenarii SF. E o pasiune de a mea si as vrea sa incerc dar sunt ZERO(inca).

Vreau sa descarc ceva program (la desene animate m-am gandit pentru inceput) si dupa asta sper sa mai avansez! Deodata m-ar ajuta daca mi-ati spune niste programe care se folosesc pentru desene si chiar si filme celebre, nu strica sa stiu mai multe big grin

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incepe cu inceputul si fa multe secvente de fisiere GIF miscatoare, din desene.
Cand reusesti sa faci 1-2 minute animatie, atunci poti sa te apuci sa faci si desene animate simple.

Pentru inceput poti face primele incercari si online:
http://ezgif.com

Pentru animatii recomand Clip Studio Paint!