| TimTheKing a întrebat:

Salut, cine stie vreo programa cu care m-as putea loga in Windows 7 folosind WebCam-ul (face detector). Am laptop Acer Aspire 5742G

Răspuns Câştigător
| JaJe a răspuns:

Nu poti, chiar daca ai putea, crede-ma nu este eficace deloc, si ar fi usor de intrat, un intrus ar putea folosi o poza cu tine, si gata, s-a logat! tot mai bun este parolarea sau logare prin amprenta (daca laptop-ul respectiv suporta cititor de amprente)

Numai bine!

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu exista asa ceva! Cand pc-ul este inchis nici un program nu lucreaza, implicit nici camera web! Iti trebuie un cititor cu raze X pentru fata, amprenta etc care iti deschide tie pc-ul! Te-ai uitat prea mult la filme! Doar cu calculatorul nu poti face asta!