| spawni a întrebat:

Cineva vinde iphone 5 codat icloud, si as vrea sa va intreb ca, tipul zice ca daca schimb placa de baza va merge ca nou! (500 de lei e telefonul) E adevarat ce zice el? Icloud nu trebuie spart oricum?! Si cat costa o placa de baza la iphone 5 impreuna cu manopera?! Se renteaza sa il cumpar? Multumesc celui ce ma va ajuta la toate intrebarile!

4 răspunsuri:
| MaximClaudiu a răspuns:

Nu poti schimba placa de baza la un telefon...nici nu am auzit sa existe placi de baza la telefoane...
icloudul trebuie decodat cu o parola, pe care nu o poate sparge decat un hacker sau detinatorul telefonului.
tipul isi bate joc de tine, la Iphone nu poti nici macar sa scoti bateria, dapai placa de baza

| Grek_Dumitru_1997 a răspuns (pentru MaximClaudiu):

Scuze ca ma bag dar nai deloc dreptate ori ce piesa se schimba la iPhone 3G, 3GS, 4, 4S, 5, 5S doar ca nu sti tu uitate pe yotube cum se desface un iPhone nu mai comenta aiurea sa induci utilizatori in eroare.

| MaximClaudiu a răspuns (pentru Grek_Dumitru_1997):

Daca asta vrezi tu e problema ta, eu nu am avut niciodata Iphone, si din cate vad tu le-ai cam avut pe toate, normal ca stii si eu nu.
eu din ce stiam, si de la altii prieteni, nu poti schimba componentele la telefoane, adica la Iphon nici macar nu poti deschide carcasa...
nu comentez sa induc in eroare, si bravo tie ca esti destept

| Patrick1 a răspuns:

In curand va aparea un bypass care va sparge iCloud-ul.
Si ca sa raspund la intrebarea ta.
Da, daca schimbi placa de baza va merge. dar sa gasesti o placa sub 600 ron si sa fie neverlocked. Atunci vei ajunge la 1100 ron daca depasesti suma asta nu se merita. cu 1200 ron gasesti la mana a doua. Sper ca te-am ajutat. Salut.