| introduaicinumele a întrebat:

Salut colegi de pe TPU, mi-am facut azi un card Maestro (sunt minor) si va intreb, la ce pot sa-l folosesc in afara de a pune/scoate bani din el? Steam nu accepta astfel de carduri, nici Paypal si cred ca nici alte site-uri nu vor accepta cardul asta... A mai folosit cineva astfel de carduri? A reusit cineva sa-l foloseasca pe Steam, de exemplu?

2 răspunsuri:
| PiNNoTheGamer a răspuns:

De fapt paypal mai nou accepta si Maestro deci poti sa il folosesti pentru cumparaturi online daca vrei(steam, amazon, etc) dupa ce l-ai atasat la cont.

| introduaicinumele explică (pentru PiNNoTheGamer):

Nu stiu de cand il accepta, cand am verificat eu nu mergea, oricum, la Paypal trebuie sa ai 18+ si nu ma risc, mai ales cand este vorba de bani... pana cand voi avea 18 voi folosi cardul parintilor.