| anonim_4396 a întrebat:

Salut colegi TPU. Am și eu o problema cu telefonul. Un Lenovo A6000. I-am facut de curand actualizare de la versiunea de Android 4.4.4 la versiunea 5.0.2. Problema este, că performanțele au scăzut semnificativ până la scoaterea bateriei. Întrebarea mea este următoarea : Dacă îl duc la altex (de aici l-am cumpărat) îmi poate face downgrade la Android, adică la Android-ul din fabrică, explicându-le motivul? Sau măcar v-or rezolva problema cu blocările si lag-urile? Mulțumesc anticipat!
P.S. : Marchez cel mai bun, și dau fundă.
Rog cei care nu știu, să nu comenteze și să deruleze in jos, la alte întrebări!

2 răspunsuri:
| KanezuY a răspuns:

Ai dat un factory reset dupa ce ai facut update?

| Smecher_Nuti_1999 a răspuns:

E si normal sa scad aperformanta adica daca ai un telefon cu ram de 2gb cu Android 4.4 si ramul sta undeva in jur de 960-1100 mb treaba e foarte buna dar din moment ce iai facut update la Android. asta numai e valabil stai spun si de ce. acel telefon a fost facut s amearga cu acel tip de Android cu acea versiune asa e capabil el" sa gandeasca". e ca si cum l-ai forta cand ii bagi o versiune noua. d apoti reveni la androidul care l-ai avut.incearca cu un hard reset (din butoane uitate pe net la tutoriale) daca nu bagai iarasi acea verisunea de android.acel software (4.4.4)