| Gurgău_Cristian_1999 a întrebat:

Cred ca laptopul meu a luat-o razna. De curand i-am adaugat o parola si a fost totul ok. Insa acum cand am incercat sa ma conectez, imi spunea ca parola nu este corecta. I-am dat restart de cateva ori si pana la urma a mers. Am intrat sa schimb parola, iar acolo trebuie introdusa parola curenta...insa mie imi spune ca e gresita, desi eu m-am conectat cu ea. Ma poate ajuta cineva cu un raspuns? PS- Am Windows 10 Pro

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Inteleg, atunci e FOARTE naspa
ori nu e corecta si de fapt cand ai reusit era gresit cum ai scris-o cand ai pus-o... lucru FOARTE IMPROBABIL, dar nu imposibil

ORI AI PROBLEME DE GEN EROARE DE MEMORIE sau ssd/hdd, cache, placa de baza, etc.etc.etc...

incearca sa pui memtest86+
http://www.memtest.org/

din pacate la o problema asa de discreta, nici macar service/garantie nu pot recomanda, pentru ca am mai facut asa ceva si mi-au dat produsul inapoi CU ACEEASI PROBLEMA, ei au facut "testele lor" care le-au iesit si au ignorat total ce am scris eu in descrierea problemei (ei stiu mai bine ca mine ce nu merge, si oricum incercam sa SCAPAM de client, nu sa il ajutam)

pana atunci incearca sa scoti parola de tot, ti-am scris cum sa faci alt cont si sa intrii de acolo, fara sa bati parola veche

4 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Vezi sa nu ai maparea tastaturii in romana cand te loghezi.

| Bizon95 a răspuns:

A fost odata ca niciodata cand am reusit sa scriu o parola de, nu exagerez, 14 ori... GRESIT
si abia la a 15 oara sa o scriu bine

cred sincer ca asta e cazul la tine

TOTUSI

ca ai intrat, fa un alt cont, fa-l administrator, fa switch account (tasta de windows + L) intra pe contul ala, mergi sa schimbi parola la vechiul cont si ar trebui sa poti fara sa iti ceara parola veche

| Gurgău_Cristian_1999 explică (pentru Bizon95):

Salut! Am scris corect parola. E si o iconita in forma de ochi unde daca apas, pot sa vad daca am scris corect sau nu... si e corect

| Bizon95 a răspuns (pentru Gurgău_Cristian_1999):

Inteleg, atunci e FOARTE naspa
ori nu e corecta si de fapt cand ai reusit era gresit cum ai scris-o cand ai pus-o... lucru FOARTE IMPROBABIL, dar nu imposibil

ORI AI PROBLEME DE GEN EROARE DE MEMORIE sau ssd/hdd, cache, placa de baza, etc.etc.etc...

incearca sa pui memtest86+
http://www.memtest.org/

din pacate la o problema asa de discreta, nici macar service/garantie nu pot recomanda, pentru ca am mai facut asa ceva si mi-au dat produsul inapoi CU ACEEASI PROBLEMA, ei au facut "testele lor" care le-au iesit si au ignorat total ce am scris eu in descrierea problemei (ei stiu mai bine ca mine ce nu merge, si oricum incercam sa SCAPAM de client, nu sa il ajutam)

pana atunci incearca sa scoti parola de tot, ti-am scris cum sa faci alt cont si sa intrii de acolo, fara sa bati parola veche

| IehovaHatesSatan a răspuns:

Esti sigur ca ai scris parola corecta? :) eg ai folosit Caps Lock sau ai scris ceva gresit?
Ca sa iti schimbi parola sunt 2 posibilitati:
1. Intrii la Computer Management, te duci la System Tools > Local Users and Groups > Users. Acolo o sa vezi o lista de useri, inclusiv toti userii Admin sau Guest. Pe urma dai click dreapta pe userul pe care vrei sa schimbi parola (username tau) si dai click pe Set Password. Si o sa poti sa schimbi parola atata timp cat esti Admin cred.
2. un program care poate sa iti schimbe parola fara sa o stii sau daca e introdusa gresit/nu merge (cum e in cazul tau): https://www.raymond.cc/blog/download/did/235/
Nu am folosit programul dar cica merge pe Windows XP, 7, 8, 10 etc.