| Mariuca006 a întrebat:

Cred ca leptopul meu a fost infestat cu malware de la un link capcana de pe facebook in care au cazut in plasa mai multi prieteni de-ai mei in care daca apasai pe el se distribuia automat mai departe etichetandu-ti prietenii pe link ca sa ii determine si pe acestia sa apese. Eu sunt una dintre putinele cazuri in care mi-a fost blocat contul de facebook dupa apasarea link-ului si chiar am primit un mesaj cum ca am fost infestata cu malware si contul este blocat temporar. Din cate m-am informat cu ajutorul programului Malwarebytes as putea sa sa scap de aceasta problema fiindca se spune ca nu orice anti-virus poate detecta malwarw. Anti-virusul pe care il am nu este prea puternic (Avira Anti-virus) si nu cred ca poate detecta virusul. Problema este ca nu prea stiu multe despre acest program Malwarebytes in sensul ca lucreaza precum un anti-virus nu-i asa? Iar eu din cate stiu, daca ai doua anti-virusuri in acelasi timp in calculator se bat cap in cap si iti va distruge complet sistemul. Deci este necesara dezinstalarea anti-virusului pe care il am pentru a instala Malwarebytes sau nu? Oricum aveam de gand sa instalez un anti-virus mai puternic... Voi ce ma sfatuiti? Exista o cale mai usoara de a scapa de malware?

Răspuns Câştigător
| Raulinio a răspuns:

Incearca acest program Malwarebytes anti-malware foarte bun si eu l-am folosit cand am luat acel virus depe facebook.

| Mariuca006 explică (pentru Raulinio):

Dar trebuie sa dezinstalez anti-virusul pe care il am? sau nu e necesar?

| Raulinio a răspuns (pentru Mariuca006):

Nu e necesar, la mine functioneaza si asa.

| Mariuca006 explică (pentru Raulinio):

Merci atunciwinking

| Raulinio a răspuns (pentru Mariuca006):

Eu i-ti multumesc pentru fundawinking