| ChiarEu2 a întrebat:

Cred ca mi-a cedat placa video pe laptop. A trebuit să dezinstalez driver-ul ei pentru a mai folosi laptop-ul. E o placă video integrată Intel HD Graphics 5500. Ar fi posibilă repararea ei?

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Daca s-ar repara, dupa un an se va strica iarasi (dupa termenul de 6 luni de garantie care l-ai fi primit pentru reparatie). Ar trebui sa investesti intr-unul nou.

| Wr3nch a răspuns:

Ar inseamna sa iti schimbe procesorul, si te asigur ca nu merita. Asta daca e posibil, ca pe unele e sudat si trebuie schimbata placa de baza cu totul.

| cyberalex a răspuns:

Nu, trebuie schimbata placa de baza.
Pentru schimbare chip este prea complicat.