| nonamehaha a întrebat:

Credeti ca 300 de cicluri de incarcare pentru un Macbook Pro 2016 cu Touchbar sunt ok? Cati ani ma va mai tine? Si daca trece de 1000 de cicluri, de unde pot sa imi schimb bateria?

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ma indoiesc ca va prinde mia, dar poti spera. E destul de mult 300, nu cred ca prinde 500 in conditii optime.

| nonamehaha explică (pentru GabiDumitrescu):

Ciudat, pentru ca pe site-ul Apple scrie ca Macbook Pro-urile tin pana la o mie de cicluri. Dar ma rog...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru nonamehaha):

Bineinteles ca scrie, nu te contrazic aici. Pe de alta parte, realitatea le zice celor de la Apple ca bateriile vai-vai, vezi de exemplu mizeriile alea de airPods. https://discussions.apple.com/thread/1745816