| SpedyKid a întrebat:

Salut.
Credeti ca acest laptop este bun sa "arunc" pe el un Linux, si sa il folosesc pentru programe de office, web, mail-uri, facultate?
ASUS E202SA-FD0003D,Intel® Celeron® N3050 pana la 2. 16GHz, 11.6", 2GB, 500GB, Intel® HD Graphics

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

O asemenea configuratie merge perfect pentru scopul dorit.
Iti recomand sa instalezi Linux Mint, seamana mult cu Windows si are Office, media player, Mozilla Firefox etc instalate din start. Dupa instalare iti faci configurarea dorita si update-urile.

Succes!