| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca e ceva in neregula cu placa asta video?
http://www.amazon.co.uk/......ref=sr_1_3 s=computers&ie=UTF8&qid=1413372856&sr=1-3&keywords=gtx+7 80

De ce zic. De obicei e cel putin 350 de lire, si ajunge chiar la 500, dar asta are 54% reducere, si e chiar pomana. am vazut multe filmulete pe youtube si placa asta video e chiar in top la cele mai bune, oare de ce are o reducere asa de mare, dupa voi?

Credeti ca merge cu placa asta de baza?
http://www.amazon.co.uk/dp/B00D5FC636/ref=wl_it_dp_o_pC_ nS_ttl? _encoding=UTF8&colid=5DG6T5EHNVH4&coliid=I1P0BN259DBJA3

8 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Este 100% compatibila cu placa de baza. Este chiar un chilipir achizitionad-o la jumatate de pret. Ce mai astepti.

| anonim_4396 explică (pentru Jipa95):

Cat bulan. am returnat gyx 770 ca mi l-au adus stricat, si acum pot sa le zic sa imi dea banii si nu alt card, si o iau pe asta. 5 ani de acum in colo am scapat rolling on the floor, totusi naspa ca trebuie sa schimb sursa, ca am vazut acolo ca cere de 600.

| Jipa95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu neaparat sursa de 600. Una de 500 pfc activ, eficienta 80+, protectii si certificata bronze respectiv gold e ok. Oricum sursa de calitate sa fie. Ti le recomand pe cele de la High power.

| anonim_4396 explică (pentru Jipa95):

Am deja sursa.

http://www.amazon.co.uk/dp/B00FG9G0PY/ref=wl_it_dp_o_pC_nS_ttl? _encoding=UTF8&colid=5DG6T5EHNVH4&coliid=I2EXBKQWOBGPDW&psc=1

dar e de 550w si al vazut acolo la gtx 780 ca "vrea" una de 600, de aia ziceam.

| Jipa95 a răspuns (pentru anonim_4396):

E foarte ok si sursa ta.winking

| anonim_4396 explică (pentru Jipa95):

Hmm. ma uitam acum la un video care explica mai mult faza cu Watts si zicea ala acolo, daca am un sistem care contine doar o placa video, atunci ceva mai puternic de 500W nu imi trebuie. pai aia la placa video la ce dracu mai scriu 550W la gtx 770 sau 600W la 780?

| anonim_4396 explică (pentru Jipa95):

?

| Jipa95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Oricum cu placa aia video + ce componente mai ai tu fie ca vorbim de unele high end tie nu iti trage mai mult de 200-250W cu 780-ul oc. Scrie 550 sau 600W, deoarece aici in cazul in care doresti sa-i faci OC extrem placii video, de abia de acum in colo incepe sa manance si sursa sa fie de putere mare pentru stabilitate.