| Raptor1234 a întrebat:

Credeti ca pot strica bateria unui telefon daca fac chestiile astea?
1. Daca nu il las sa ss incarce 100% sau daca il pun la incarcat cand are deja vreo 20-30% din baterie
2. Daca il las peste noapte la incarcat
3. Daca ma joc cu el la incarcat.
Am une one plus 6t in caz ca conteaza.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

1. nu;
2. nu;
3. foarte posibil să-i umfli bateria.

| Jager a răspuns:

1. Ii faci un bine ca nu l lasi sa se descarce de la 100% la 0%.
cand ai 15-20 il bagi la incarcat, dar nu l lasi pana la 100, il lasi pana la 98-99%.

2. Daca il lasi peste noapte la incarcat, ii suprasoliciti bateria.

3. Da, are un ciclu de incarcare-descarcare si nu-i face bine. o face mai slaba.

| CM7YRE a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=4i7g0rrEfG4 Uita-te la asta si o sa-ti raspunzi singur la intrebari.