| Λndrei a întrebat:

Cum aș putea să setez un router Huawei hg655b?
Acest router este distribuit de către Romtelecom, pentru internetul lor.
Problema este că eu vreau să utilizez acest router wireless pentru alt tip de internet.Așa, nu cred că se poate instala cu IP, cum se face pentru ClickNet.
Ceva posibilități?
Mulțumesc!

P.S. Să includă și setări Proxy, IP static.

2 răspunsuri:
| nicoalina a răspuns:

Router-ul Huawei hg655b poate fi folosit ca router doar daca ai net tot prin DSL (cablu acela subtire ca la telefonul fix).
Cel mult, il poti folosii ca switch cu conectare prin cablu.
Iti poti cumpara un router ieftin wireless ca acestea http://bit.ly/1eORvNM si rezolvi problema

| Λndrei explică (pentru nicoalina):

Da, că bine zici.