| Vladutz01 a întrebat:

SAlut, cum aflu daca un iphone este neverlock, stiu imei-ul lui, a si cel care il are mi-a zis ca atunci cand il porneste scrie WIND la cumparat din afara >? ce parere aveti? este un iphone 5, m-a intrebat un prieten?

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai pui un alt sim si gata.
2. La Apple daca scrie wind nu e iphone. vezi ce clona cumperi! Iphone-ul nu isi "branduieste" produsele ca alti producatori.

| Jipa95 a răspuns:

Pentru a 1000-a oara. Bagati si voi 2 micro sim-uri de retele diferite in el, iar daca le recunoaste, inseamna ca este neverlock. Si cum ti-am mai spus la intrebarea anterioara, WIND acela este o retea te telefonie mobila, telefonul poate sa fi fost cumparat de oriunde de pe Terra.