| Justusee34 a întrebat:

Cum as putea activa camere de filmat (gen magazine profi, peny, Kaufland)?

6 răspunsuri:
| Public22 a răspuns:

Nu înțelege nimeni ce vrei sa spui, frate!

| Justusee34 explică (pentru Public22):

Am doua camere de filmat ca in magazine si vreau sa le folosesc dar nu stiu cum? Vreau sa inregistreze tot ceea ce vad sau sa pot vedea pe un monitor

| cyberalex a răspuns:

Daca iesirea este cu conector BNC (cablu RG59) atunci va trebuie un DVR.
Daca au iesirea cu conector RG45 (cablu UTP, FTP, STP, de rețea) atunci e puteti lega la un router, monitorizarea se face de pe un DVR (NVR), PC (software CVM sau browser), mobil (cu aplicatii de la producator).

| Anca32 a răspuns:

Adică cum sa le activezi? Explica mai detaliat ca nu se înțelege

| Justusee34 explică (pentru Anca32):

Sa pot vedea pe un monitor ce inregistreaza la asta ma refer prin activare

| Anca32 a răspuns (pentru Justusee34):

Ok dar acolo trebuie sa se facă o legătură între camera și monitor altfel nu ai cum