| cccccCRISTIcccccc a întrebat:

Cum as putea afla daca placa mea video este Dedicata sau Incorporata?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Daca ai avea calculator ai mai putea adauga o placa video dar la laptop-uri nu exista nici cea mai mica sansa! Poti sa schimbi placa de baza a laptop-ului care va veni cu o placa video dedicata, procesor etc DAR te va costa foarte mult, aproape ca un laptop nou, deci nu se merita... Bafta!

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Spune marca placii video si-ti voi spune daca e dedicata sau nu. daca nu stii marca spune toate componentele pc-ului si voi sti... Bafta!

| cccccCRISTIcccccc explică (pentru lpavel):

Placa video este Intel HD Graphics. sad

| lpavel a răspuns (pentru cccccCRISTIcccccc):

Placa ta video este integrata sau cum ii spui tu : incorporata!

| cccccCRISTIcccccc explică (pentru lpavel):

Si chiar nu as avea posibilitatea sa o schimb. sau sa mai adaug una pe care sa lucru (sa o foloseasca laptopul pe aia noua)?

| lpavel a răspuns (pentru cccccCRISTIcccccc):

Daca ai avea calculator ai mai putea adauga o placa video dar la laptop-uri nu exista nici cea mai mica sansa! Poti sa schimbi placa de baza a laptop-ului care va veni cu o placa video dedicata, procesor etc DAR te va costa foarte mult, aproape ca un laptop nou, deci nu se merita... Bafta!