| NonZarek a întrebat:

Cum as putea crea un joc pentru Android? Recent învăț programatul și as vrea sa știu mai departe, cum și dacă este profitabil sa faci un joc pentru Android.

Răspuns Câştigător
| TheCrusader a răspuns:

Daca abia te-ai apucat sa programezi, nu, nu este profitabil. Jocurile indie ( ca asta cred ca faci tu) devin profitabile numai daca ai jucatori. In plus, multa munca merge in spatele unui joc.
Daca tot esti greu de cap si nu te lasi pana nu iti tai aripile singur, poti folosi c# in unity3d si Microsoft visual studio. Licenta de google play este de 25$ parca.
Si dupa ce faci jocul, trebuie sa intregrezi si serviciile google play in el si poate si adduri (reclame).
Recomandarea mea, programeaza de placere si dupa ce vezi ca un proiect devine interesant si are potential, DUPA te poti gandi si la bani. Daca incepi sa lucrezi la un joc cu bani in minte, nu o sa iti iasa nimic bun.

1 răspuns: