| GameMaster23 a întrebat:

Salut, cum as putea sa imi inchid contul de pe Facebook!?
Dau funda + voturi!

Răspuns Câştigător
| Ionica_Ionica_Micutzu_1986 a răspuns:

Imi pare rau, dar la aceasta problema nu gasesc nicio solutie, decat asteparea. Ideea e ca inainte sa iti pot raspunde a trebuit sa ma documentez in legatura cu Facebook, intrucat eu nu folosesc. Ai putea totusi sa cauti pe Google posibile rezolvari la problema ta folosind cuvinte cheie genul "Facebook cont delete 2 weeks" si sa te documentezi. O seara placuta.

10 răspunsuri:
| ゼロの a răspuns:

Salut, daca stii engleza fa ca aici:
http://www.wikihow.com/Permanently-Delete-a-Facebook-Account
Daca nu raspunde-mi si te voi ajuta.

| GameMaster23 explică (pentru ゼロの):

Pai da dar am facut si eu aceeasi chestie dar trebuie ca 2 saptamani sa nu mai intru pe cont. Dar eu vreau sa imi fac altul cu acelasi email de-asta vreau sa il sterg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai sign out happy.

| MnereaDarius a răspuns:

Odata logat, te duci sus la Setari, iar apoi in coloana din stanga dai click pe Securitate (Security). Iti va aparea o lista cu itemi din care tu vei da click pe ultimul "Dezactivati contul". In cele din urma iti va aparea o pagina in care trebuie sa confirmi ca doresti sa-ti stergi contul. Aici vei da un simplu click pe comanda "Confirma" (Nota: Nu este necesar sa completezi formularul de mai sus).
https://www.facebook.com/settings?tab=security§ion=account&view
Trebuie sa astepti un timp, altceva nu ai ce face.

| GameMaster23 explică (pentru MnereaDarius):

Dar 2 saptamani trebuie sa nu mai intru pe cont ca sa mi se stearga de tot. Dar eu vreau sa imi fac altul cu acelasi email de asta vreau sa il sterg!

| Ionica_Ionica_Micutzu_1986 a răspuns (pentru GameMaster23):

Imi pare rau, dar la aceasta problema nu gasesc nicio solutie, decat asteparea. Ideea e ca inainte sa iti pot raspunde a trebuit sa ma documentez in legatura cu Facebook, intrucat eu nu folosesc. Ai putea totusi sa cauti pe Google posibile rezolvari la problema ta folosind cuvinte cheie genul "Facebook cont delete 2 weeks" si sa te documentezi. O seara placuta.

| andreeaanda a răspuns:

Il dezactivezi. E la setari. Cauta si gasesti.

Alte răspunsuri
| alex230596 a răspuns:

Salut, te duci la setarile contului apoi la securitate si apoi la dezactivati contul.

| GameMaster23 explică (pentru alex230596):

Dar 2 saptamani trebuie sa nu mai intru pe cont ca sa mi se stearga de tot. Dar eu vreau sa imi fac altul cu acelasi email de-asta vreau sa il sterg.

Alte răspunsuri