| UnNumeScurt a întrebat:

Cum as putea sa repar un iphone 5? De fapt, intrebarea incepe cu " As putea? ". Am un iphone 5, nu mai are garantia, si problema este ca, atunci cand vreau sa il pornesc, apare chestia cu Apple alb pe fundal negru, dar apoi nu mai continua sa se porneasca. Si tin sa mentionez ca sus apar un fel de dungi, niste patrate, aproape neobservabile. Ce as putea sa fac eu acasa? Programe ceva sa il conectez la laptop, sau sa il desfac eu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-ar putea sa fie o problema de software, decat hardware, chiar si asa nu-ti recomand sa-l demontezi, risti sa-l deteriorezi. Incearca sa-i dai un reset, urmand indicatiile de aici https://itutorial.ro/......-tutorial/

| UnNumeScurt explică (pentru anonim_4396):

Pai cum sa il resetez daca mie nu mii se aprinde complet?

| anonim_4396 a răspuns (pentru UnNumeScurt):

In acest caz, mergi la service gsm.

7 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Reseteaza cu Itune sau cauta ceva pe Youtube, dara cauta in limba engleza

| UnNumeScurt explică (pentru relian):

Cum caut? Imi poti da link ceva? nu ma prea picep =)

| relian a răspuns (pentru UnNumeScurt):

How to reset iphone 5 with itune sau stiu si eu formulezi ceva de genu asta.
Un link ce sa zic pe Youtube, depinde ce anume are telefonul tau.

https://www.youtube.com/watch?v=RkQn4CPmR-M

| Eduard619 a răspuns:

Trebuie sa ii instalezi din nou sistemul lui de operare.
Il duci la un service din asta de telefoane si iesi destul de ieftinhappy

| Lorena1787 a răspuns:

Nu cred ca ai ce sa ii faci, daca il desfaci e posibil sa nu mai poti sa il pui la loc pentru ca e foarte complicat, poate e de la baterie desi nu sunt sigura, mai bine mergi la un service sa stii sigur ce are si apoi sa iei o decizie cu ce ii faci.