| nestiy a întrebat:

Salut, cum e monetizarea asta pe youtube? Pentru ca din cate am inteles in Romania se plateste foarte slab iar in Canada cel mai bine. Dar daca de exemplu esti in Canada si faci youtube in romana. Primesti suma de bani care ar trebui sa o primesti in Canada sau in Romania? Dar daca esti in Romania si faci youtube in engleza? Multumesc!

1 răspuns:
| OnuOnulică a răspuns:

Da, e adevărat că în România se plătește foarte slab youtuberii. Cel mai bine se plătește în America. Atâta timp cât ești în America și faci vlog în engleză vei primi aceiași sumă de bani ca și youtbuerii englezi, dar dacă ești în România și faci vlog în engleză vei primi la fel cât un youtuber român.