| numesiprenume0 a întrebat:

Cum este cu garantia si asigurarea la electronicele Altex? Ce ofera fiecare? Merita extinsa garantia sau facuta o asigurare?

2 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Depinde de cat vrei sa te tina bunul respectiv. Cand iese din garantie sunt doua posibilitati : Ori sa ti se strice fix dupa ce trece garantia, ori sa te tina "o viata de om".

| Margarit_Iulia_1987 a răspuns:

Buna! Fiecare cred ca stie mai bine, in cazul lui. Personal, prefer extragarantia. Mi se pare ca te ajuta, mai ales daca abia te muti la casa noua. O perioada nu vei mai vrea sa fii nevoit sa schimbi electrocasnicele. Asa ca, eu as alege extragarantia: https://altex.ro/extragarantie/