| Dermou a întrebat:

Salut, cum este informatica in clasa a 9-a mate-info intensiv info.?
As vrea sa stiu la ce ma astept in septembrie. Vom avea manual?

Răspuns Câştigător
| UnBaiat439 a răspuns:

Depinde de capabilitatiile tale. Daca inveti iti va fi usor. Si eu eram speriat dar stai absolut relaxat. La informatica va ia de la 0. In primul semestru faci mai mult teoretic ca no... trebuie sa inveti cum si ce se intampla pe acolo. Dupa, o sa faceti programe care afiseaza un simplu cuvant. Dupa care calculeaza o suma, si dupa treceti la tot mai greu. Siruri, matrici, etc.
Cam toti profesorii o sa va ia de la 0 (exceptand mate sa zicem, fiindca no... nu iti poate preda tabla inmultirii ca doar esti a 9 a laughing ).

O sa fie usor. Stai relaxat si bucura-te de vara de dupa examene. Nu face nimic peste vara. Doar iesi toata ziua, nu sta in casa.

Cam asa a fost la mine.

3 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Pai daca esti bun si veti avea un profesor bun, nu o sa fie greu si da, veti avea manual.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Nu prea greu daca te pricepi.

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Eu sunt clasa a X-A, mateinfo-intensiv info, si nu e greu cum zic alti.