| JuLien a întrebat:

cum este mai bine sa formatezi un stick (fat, fat32, ntfs, etc.)?

--multumesc!--

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut Julien
Vad ca sunt 2 raspunsuri contradictorii, hai sa inclin eu balanta.
NTFS este ideal, FAT 32 este format mai invechit, care nu suporta fisiere de dimensiuni foarte mari.
Bafta

5 răspunsuri:
| BOGDAN a răspuns:

Ntfs

| sefu_7575 a răspuns:

Fat32.

| sefu_7575 a răspuns:

E stick nene... il formatezi cu fat32, cu ntfs formatezi HDD-uri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fat - File Alocation Table
NTFS - New Technology File System
Diferenta dintre ele este ca in ntfs informatia se poate comprima si are o vieza de transfer mult mai mare 8Mb/s + iar fat32 era folosit in general la hdd de la 486 sau pentium 2. Dar exista un program pe care alegi tu tipul de unitatii de formatare si se numeste HPU_v2.2.3