| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi dau seama ca Apple Watch-ul 3, 42 are GPS+Cellular? Model.MQL12MP/A

3 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Ai asistentul de la Apple, SIRI pe Apple Watch? Încearcă să întrebi.

| Saveluc a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Multumesc. Dacă știam engleză sau Siri știa Românește nu te mai deranjam. bafta

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru Saveluc):

Dacă poți să-i scrii la siri nu doar să comunici vocal, o întrebi „Where I am?" (adică unde sunt) și dacă dă locația, asta-nseamnă c-o fi activat.
Dacă nu spune măcar un detaliu despre locație, asta-n seamnă că nu-i activat.
Sau pe spaniolă ar fi mai ok cu vorbitul, adică în loc de englezochineza „Where I am?" ar fi un „Donde estoy?" în spaniolă care e mai simplu de pronunțat.
Și scuze că nu am răspuns mai devreme, dar îmi verific notificările din „an în paște"