| Like555 a întrebat:

Cum imi pot baga driverul de placa video pentru win xp, din device manager nu merge ca nu este detectat nici un driver in pc? Am incercat pe siteul Intel dar nu imi merge, cu slimdrivers, 3d chip, etc etc etc, sunt pline de virusi pe virustotal. Placa este integrata, procesor Intel pentium 4, 2.80 GHz, in dxdiag nu imi apare numele placii, deci, cum il pot descarca?

8 răspunsuri:
| StalkerSoul a răspuns:

Scaneaza si intaleaza cu driver booster

| Like555 explică (pentru StalkerSoul):

Virusi pe virustotal

| StalkerSoul a răspuns (pentru Like555):

Nu e niciun virus nu stiu ce antivirus folosesti dar dezinstaleaza-l ai o problema cu virustotal tu. instaleaza kaspersy full version si scapi de tot stresu contra virusi

| Like555 explică (pentru StalkerSoul):

3 virusi pe virustotal

| Gigi777 a răspuns:

Nu stiu la windows XP daca merge, dar poti sa te uiti in Control Panel la Windows Updates sa vezi daca ai o actualizare cu placa ta video si poti sa o instalezi.

Daca nu incearca DriverIndentifier, un program care iti gaseste driverele si le instalezi. O sa ai acolo mai multe optiuni cand instalezi placa video, trebuie sa fie pentru windows-ul tau si foloseste versiunea cea mai noua. Daca iti cere sa faci cont, pune un nume si e-mail aleatoriu ca nu-ti cere sa verifici e-mailul. Noteaza-ti undeva acest program ca o sa mai ai nevoie de el daca reinstalezi Windows-ul.

| Like555 explică (pentru Gigi777):

Mersi, o sa incerc cu programu acesta si o sa l si verific pe virustotal, si nu..nu am. update pentru placa video.

| Like555 explică (pentru Gigi777):

Asta e plin de virusi pe virustotal.

| Gigi777 a răspuns (pentru Like555):

Eu am folosit si nu am patit nimic. Uneori antivirusii considera programele executabile( care au.exe la final) virusi chiar daca nu sunt pentru ca aceste programe "iti fac modificari la calculator" adica ruleaza un cod si antivirusul crede ca acest cod este rau.
https://www.quora.com/Are-all-exe-files-viruses