| Christian333 a întrebat:

Salut.
Cum imi pot face un canal de TeamSpeak pentru un server de counter-strike?
Am nevoie doar de un canal nu de server si nu vreau la mine in calculator pentru ca nu il tin pornit non-stop.
Se poate face pe un host platit?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate eu am cauntar-strike in calcu dar pot sa iti dau un sidi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Frate eu am cauntar-strike in calcu dar pot sa iti dau un sidi" doamne... daca nu sti despre ce este vorba nu mai posta aiurea!

Aceeasi intrebare am si eu... Si eu vreau sa imi fac un canal de teamspeak3 dar nu stiu cum sa procedez...

| holyGuard3 a răspuns:

Maii sinplu descarci Teamspeak-ul dai conect bagi Ts.gamelife.ro Si zici la un administrator sa iti faca un canal sinplu

| vladvlad11 a răspuns:

Asa am vazut ca inca nu ti-a dat nimeni un raspuns:
1.Trebuie sa descarci un server de teamspeak de pe siteul http://www.teamspeak.com/? page=downloads descarci server 32 bites
2. Dupa ce l-ai descarcat intrii in folder si e un program numit ts3server_win32 si acela il deschizi.
3. Iar cd-keyul care ti-l da il adaugi cand ai intrat pe server ca sa primesti admin.
4.Intri pe teamspeak si acolo la connection dai pe ip tau sa te connectezi
5.Gata acum ai propiu server si sa iti faci mai multe canale dai click dreapta pe default chanel si dai creat sub chanl
si gata.
Daca te-am ajutat dai o funda thx.

| boy4yow a răspuns (pentru vladvlad11):

Ok am descarcat si nu mi-a dat nici un cd -key cum fac?
te rog ajuta-ma

| Lupoae_Nofe_1988 a răspuns:

Salut eu am server de teamspeak pe linux si pot face inca 5 daca ai nevoie de server sau canal contacteaza-ma

| Alecsa_Marius_Ciprian_1979 a răspuns:

Intra pe adresa asta de teamspeak: romeonet.ro si cautama pe mine :Ciprian si o sa rezolvam problema

| Alecsa_Marius_Ciprian_1979 a răspuns:

Intra pe adresa asta de teamspeak: romeonet.ro si cautama pe mine :Ciprian si o sa rezolvam problema, parola de conectare la teamspeak o sa o gasesti pe forumul romeonet.ro.
Daca esti serios si nu va tineti de prostii tu si prietenii tai si nu o sa vorbiti prostii sau sa deranjati pe altii de la alte canale o sa fie totul ok, in caz contrar o sa primiti un mare ban, aici totul depinde de voi
Va astept cu drag

| Ioan_Szabo_1996 a răspuns:

Îi simplu intrei pe Teamspeak şi apoi apesi clic dreapta pe un canal oare care iar apoi apesi pe "create channel
" iar de acolo te descuri.