| SSaleu20 a întrebat:

Salut, cum opresc anti malware service executable? Imi sta procesorul in 20/30% cand nu fac nimic din cauza lui (win 10 home).
Un link cu un video tutorial despre cum sa scap de el? Si de service host local system.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asa e normal, iti scaneaza pc ul, e ceva de securitate, nu recomand sa se opreasca windows firewal

| flixbuster a răspuns:

Acelea sunt procese de sistem Windows. Faptul ca "nu faci nimic" (= idle) inseamna pentru Windows ca poate face el ceva in acel moment (un OS face foarte multe lucruri "in spate", chiar daca utilizatorul nu face nimic - sau mai ales daca utilizatorul nu face nimic).

Asa ca relax si lasa OS-ul sa-si faca treburile in liniste. Mai nasol e daca se apuca sa faca ceva cand faci si tu ceva si-ti incetineste PC-ul cand chiar ai nevoie de el (pentru ca faci tu ceva).