| MarcuPopescu a întrebat:

Salut,cum pot avea doua routere de internet intr-o camera?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Daca vrei sa instalezi 2 routere wireless in aceeasi camera, vor exista interferente si scaderi de semnal daca nu sunt configurate corespunzator. Practic, in loc sa imbunatatesti, mai tare strici.
In linkul de mai jos ai recomandari utile despre cum sa configurezi 2 routere, astfel incat sa functioneze simultan (informatii in limba engleza):
https://www.lifewire.com/connect-routers-on-a-home-network-818060

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

La ce iti trebuie 2 e intrebarea mai buna.

| Zuzu1991 a răspuns:

Sigur, dar trebuie sa le pui in colturi diferite, poate se iau la bataie big grin

TREBUIE sa explici EXACT ce vrei sa faci, petru ca intrebarea ta ma face sa ma gandesc la un depozit unde pot fi si sute de routere in "aceeasi camera" si nu au nici pe dracu'

Răspuns utilizator avertizat
| Nemeessis a răspuns:

Poti avea de la firme diferite sau daca chiar mai ai nevoie de unul, suni firma de unde ai sa vina sa-ti mai adauge inca un router.
In cazul in care nu vrei sa depinzi de aceste lucruri si mai ai tu un router pe care nu-l folosesti (sau daca vrei sa iti mai cumperi un router), le poti conecta intre ele.