| Ritska a întrebat:

Cum pot avea net pe telefonul mobil de pe calculator prin cablul de date? Este posibil? Am un telefon cu android iar pe PC am net fiberlink de la RDS!

Mersi!

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Doar de la telefon la pc invers nu prea merge

| HardCore7750 a răspuns (pentru suntserios):

Mai informeaza-te, inainte sa raspunzi, cum sa nu se poata?

| suntserios a răspuns (pentru HardCore7750):

Daca tu esti asa de informat astept cu nerabdare sa ne luminezi pe toti si sa dai si solutia

| suntserios a răspuns (pentru HardCore7750):

Tu macar ai citi ce ai dat acolo?

chiar din link scrie "cum dai internet DE PE PC PE TELEFONUL mobil"

iar citeste acum ce a intrebat omul si vezi pe urma cat de informat esti.

| PVAAVU a răspuns (pentru suntserios):

Bine ma geniule...Vino sa-i umpli baiatului capul cu tampenii. Uite aici un tutorial care-ti va arata ca te inseli.Robotul a venit si ti-a comentat.Acum a venit clona.;)
http://videotutorial.ro/......ial-video/

| K0sti a răspuns:

Nu poti. Poti sa iei net de pe telefon si sa dai in calculator. Adica sa-l folosesti pe post de modem. Invers nu se poate.

| AdySnaP a răspuns:

Da se poate prin cablu de date. Conectezi telefonul la calculator si intrii din telefon in setari >wireless si retea>partajare conexiune internet si daca nu poti bifa prima casuta ca sa te conectezi inseamna ca iti trebuie Samsung kies ca sa il conectezi la pc(e programul oficial de la asamsung).P.S iti recomand un router wifi sa iti pui in casa si e muult mai simplu

| SmyleForMe a răspuns:

Si eu vreau sa stiu cred ca se baga cablul de date in telefon si la rds si iei internetul dea colo sau dai la wfi la telefon si scrii codul dela rds la mine merge asa! bafta:p

| Cristian_Poanca_1985 a răspuns:

Ma baieti,se poate sa face-ti orice cu un telefon si un pc, poti sa ei net de la pc, fara un router, si invers sa transmiti de la telefon la pc, e chiar atat de greu sa da ti un search pe google?