| AndreiMihaiLNM a întrebat:

Salut, cum pot copia contactele de pe un Android pe laptop ca mai apoi sa le pun pe un ios?

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Recent m-am "lovit" de chestia asta, Syncios am instalat, a durat cateva minute, am conectat telefonul cu Android, am facut un backup, am conectat Iphone-ul, apoi am facut Sync, si ala e. E cam cea mai rapida varianta.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Toate contactele tale se afla pe contul de Google (banuiesc ca ai asa ceva!) si anume aici:
https://contacts.google.com/? hl=ro&tab=mC
Daca nu ai un cont de Google, fa-ti o adresa de gmail si te poti loga in Google. Ulterior poti sincroniza contactele astfel: Acceseaza Meniu -> Setari - > Conturi si Sincronizari -> Selecteaza adresa de mail Gmail -> apesi pe Sync Contacte.
Dupa ce ai intrat in iPhone (probabil! Nu ma pricep la el) introduci contul de Google si ai contactele acolo.

| theforceofgood a răspuns:

Cel mai simplu, fără dureri de cap, ți-aa recomanda la un service gsm, acolo o să ți le copieze cât ai zice pestewinking.

| Salontanul a răspuns (pentru theforceofgood):

Si nu mai bine isi face un cont de Google si le poate pastra acolo pe veci? In felul asta nu risca nici sa le piarda cand pierde telefonul. In plus, cu contul de Google poate bloca si un telefon pierdut sau furat.