| Haruta_Alex_2000 a întrebat:

Salut,cum pot debloca tastatura am apasat pe o combinatie de butoane si mi s-a blocat, tastatura mea e de model sven challenge 9100 / am incercat sa intru in panelul de control dar nu mi-a arata deoarece tastatura este blocata prin softul ei dar nu de la calculator imi poate spune cineva poate este vreo combinatie de butoane pentru a o debloca?

1 răspuns:
| TimSem a răspuns:

O primă încercare ar fi asta:
Când ai intrat în Control Panel --> Accessibility Option --> Keyboard, toate căsuțele (cea de la StickyKeys, FilterKeys, ToggleKeys și Show extra keyboard keys in programmes) erau bifate sau nebifate? Căsuțele ar trebui să fie nebifate! Dacă ai debifat ceva, repornește calculatorul.