| Ionutz2010 a întrebat:

Salut, cum pot dona cu telefonul si sa imi vina banii pe card? Gen fara paypal ca nu merge sa fac taxare cu telefonul sa vina pe card. Daca am card revolut merge? Ofer fundita

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

N-am inteles nimic! Daca donezi cuiva nu-ti pot veni banii pe card tie ci celui ce-i donezi. Unde sa faci taxare? Tu esti taxator? Ma gandesc ca vrei sa faci plati cu telefonul, eventual. Sunt aplicatii la cateva banci prin care poti plati. Aplicatia GPay de la Google a fost inchisa pentru Romania si cardul Revolut lucra doar cu ea. Cred ca poti inrola un card Revolut intr-o aplicatie a bancii unde ai card!

| Ionutz2010 explică (pentru Salontanul):

Deci,
Eu vreau sa fac un site de exemplu, iar cei care doneaza cu telefonul(cost suplimentar) sa imi vina mie banii pe card gen sa ii pun sa trimita un SMS la nu stiu ce numar si sa ia banii

| Salontanul a răspuns (pentru Ionutz2010):

Ok. Acum am inteles! O sa ma gandesc la asta. Cred ca ce ti-a spus cel de mai sus este bine. Pe toate paginile sunt plati cu PayPal.

| Ionutz2010 explică (pentru Salontanul):

Pai pe paypal nu merge sa platesti gen daca ai abonament pe cartela sa donezi cu un sms merge doar transfer de bani cu card

| OnTopic_ClaudiuOwn_1974 a răspuns:

Din intrebarea ta iti recomand sincer sa iti faci cont de PayPal, este foarte util si tranzactile sunt facute instant, iar daca ai probleme poti da REFUND.