| KissFM652 a întrebat:

Salut,cum pot face sa mi se deschida direct DVD-ul cu Windowsul cand pornesc laptopul (HP Compaq 6910p daca conteaza).Am windows vista bussines,am intrat in BIOS si la Boot Setings sau ceva de genu am pus USB DVD-Rom ca First,dar nu imi deschide DVD-ul, imi apare sa bag parola si sa ma loghez pe calculator.Dau funda cui ma ajuta puppy dog eyes

2 răspunsuri:
| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Vrei sa se booteze automat sau ce?

| Atrix a răspuns:

Pai daca ai pus prima bootare DVD-ul el va scana daca dvd-ul are windows, sau alte programe gen system tools.In cazul in care dvd-ul contine altceva gen muzica, video etc. va trece la bootul secundar adica harddisk-ul.In cazul in care vrei sa il faci sa iti booteze un DVD-CD cu windows, daca windowsul nu e original ci e piratat trebuie sa folosesti un program ca sa faci dvd-ul bootabil.