| ribak a întrebat:

Salut!
Cum pot face sa nu mai primeasca notificare prietenii de pe Facebook atunci cand e ziua mea de nastere?

8 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Nu-mi amintesc sa existe o astfel de notificare, ci mai mult un popup.
Oricum, poti sa-ti ascunzi data nasterii din setarile de confidentialitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,

Astia sunt pasii pe care ar trebui sa ii urmezi :
- intra la tine pe profil;
- click pe Despre;
- click pe Informatii generale si de contact;
- acolo la Informatii generale gasesti anul si data nasterii tale;
- in dreptul anului si datei de nastere exista o iconita care seamana cu un creion, click pe el;
- se vor activa doua campuri pentru data nasterii, respectiv anul;
- apoi poti alege atat pentru data nasterii cat si pentru an sa ascunzi aceste lucruri alegand pentru fiecare optiunea "Doar eu".

| ribak explică (pentru anonim_4396):

Problema e ca nu-mi da voie sa ascund ziua nasterii...

| marinaru777 a răspuns:

Scoti data ta de nastere din profil.

| al0o0o0 a răspuns:

Iti ascunzi data nasterii din setarile de confidentialitate.

| ribak explică (pentru al0o0o0):

Am incercat dar Facebook nu ma lasa sa fac asta, si nu-nteleg de ce.

| al0o0o0 a răspuns (pentru ribak):

Atunci chiar nu stiu, scuze. Oricum, bafta in continuare sa reusesti.

| Flavyy124 a răspuns:

Pai iti stergi ziua din,, about"