| Ionicka a întrebat:

Salut,cum pot face un printscreen pe Alcatel OneTouch 918? Am incercat sa apas butonul de home si volum simultan dar nu a mers
Dar pe tableta Allview AX3 Party?

4 răspunsuri:
| 3v1lM1nD a răspuns:

Combinatia este de HOME + POWER BUTON apasat lung NU volume.
La alte telefoane se realizeaza doar cu apasare lunga de POWER si se alege print screen.

Dar daca ai probleme cu apsatul de butoane iti recomand:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.geeksoft.screenshot

Spor!

| Ionicka explică (pentru 3v1lM1nD):

Da..care e power buton? Euam doar de volum si home.

| 3v1lM1nD a răspuns (pentru Ionicka):

Power button este cel cu care pornesti telefonul. Ma indoiesc ca il pornesti cu butonul Home sau cu Volume.
Cred ca la modelul tau este undeva in dreapta sus cum te uiti la ecran.

Spor!

| Ionicka explică (pentru 3v1lM1nD):

Apoi zi asa, butonul pentru block laughing