| boss97 a întrebat:

Salut.Cum pun windows 7 ultimate pe un cd? ...Se poate instala windows 7 ultimate fara cd?, si daca da spuneti-mi cum.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Iulian_3857 a răspuns:

Daca are format.iso e usor:introduci in unitatea optica un dvd gol-> apoi instalezi power iso->click dreapta pe windows 7 ultimate (daca e pe HDD) si dai open with power iso-> creezi un dvd bootabil prin optiunea Burn -> si gata!

da se poate instala si fara un dvd bootabil: montezi imaginea iso cu daemon tools sau power iso si executi setup.exe, dar aici intervine o problema cand deschizi pc-ul n-o sa-ti intre din prima in boot loaderul de la win 7, ci o sa-ti apara un boot manager in care vei avea optiunile =Windows old----Windows 7 si trebuie apoi sa alegi win 7.

daca nu-ti merg dvd-urile sau cd-urile poti opta si pentru un stick bootabil ->uite aici un tutorial cum sa faci unul :http://videotutorial.ro/......ial-video/