| spiningarul a întrebat:

Salut
Cum sa-mi conectez laptopul Asus X550C prin WI-Direct la TV-ul Sony Bravia KDL-40W605B?
Ma tot uit la tutoriale insa nu vad nimic concludent.Am router, am wifi, daca o sa intrebati happy!
Doresc sa vad filmele din calc. fara sa-mi conectez cablu HDMI.

4 răspunsuri:
| marians98k a răspuns:

Te ajut eu bro la fel fac si eu am HP si windows 8, ce trebuie sa faci pentru inceput e sa faci actualizariilrie la zi la laptop, pe urma dai pe search si scrii daca iti va deschide pagina de meniu dupa entar, mai dau odata search pana iti deschide o pagina cu un subtitlu de la display va trebui sa selectezi pe urma dai >>add a wireless display>> add a divice el atunci va incepe sa caute cand va gasi tv sa nu te conectezi pana nu iti zice select a network sau cv gen el va gasi reteaua in max 10 sec dar va scrie ca inca cauta asteapta pana iti cere sa selectezi o retea, dupa ce ai selectato astepti max 40 sec pe urma esti conectat, insa daca vei vrea sa te conectezi si a doua oara va trebui sa elimini reteaua si sa repeti din nou eu daca nu te vei deconecta iti va cere sa introduci parola ceea ce nu vei putea sa pui la pc cand faci ce iti zic eu se conecteaza fara parola bafta si nu uita de funda in caz de ti.am fost de ajutor eu il conectez zilnic, daca ai windows 10 faci la fel eu il las pe scand screen nu am rezolutie full hd la laptop insa plasma are iti recomand sa faci la fel nu m.am uitat la laptopul din descriere e vorba doar de sistemul de opereare pe care il folosesti

| spiningarul explică (pentru marians98k):

Marian am windows 7...

| Rob3rto1997 a răspuns:

Incearca si asta
https://www.youtube.com/watch?v=btnoTuJ-xPM
daac nu ramane HDMI old school

| spiningarul explică (pentru Rob3rto1997):

Am studiat si filmuletul asta pan asa postez, din pacate nu cred ca-mi suporta Miracast crying