| Crosss a întrebat:

Salut.Cum sa opresc actualizarile automate a unor aplicatii in google play versiunea 4.4.21? Fundaa

2 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Nu stiu sa-ti spun cum sa opresti actulizarile, dar iti spun de ce nu e bine sa le opresti.
Sa zicem ca ai o casa din piatra.
Vine un om, si da cu batul in ea, dar nu se darama.
Apoi vine si da cu niste pietre, nu se darama, dar iti face zgarieturi.
Vezi ca ti-a facut acele zgarieturi, dar ignori crezand ca asta e tot ce poti sa faca.
SI pana sa-ti dai tu seama, vine cu un tun, si-ti face casa praf.
Asta inseamna o actulizare.
Virusii, si tot ce iti poate afecta contul, au actualizari constante, si sunt mai periculosi pe zi ce trece.
Actualizarile, fie ele la progarme, aplicatii, windows, etc, exista pentru ca aduc mereu lucruri noi, atat vizuale, utile, cat si de securitate.
De asta e bine sa pastrezi actulizarile automate.

| DaftPunk a răspuns:

Apesi pe butonul Optiuni, (Butonul din stanga)->Setari->Actualizari Automat aplicatiile->Nu actualizati automat aplicatiile.

Totusi, cum a spus si MenInShadow nu e bine sa le opresti. Daca esti pe 3G, selecteaza optiunea "Actualizeaza aplicatiile numai prin Wi-Fi"

Noroc.