| AlexDorinel a întrebat:

Cum se face modul bridge pe RDS? Trebuie sa fac eu setări manual sau doar sun la ei și le zic sa treacă modul pe bridge?

1 răspuns:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu ai ce face tu, pui la ei pe site frumos un ticket - sau suni direct, desi in cazul in care suni tu s-ar putea sa astepti aiurea fara rost pana prinzi un operator. Te suna ei pentru confirmare/detalii. Recomandat ar fi sa le zici sa dea si disable la WiFi pe ONT, ca sa nu ai semnal rezidual de-aiurea - si o posibila bresa de securitate. Odata trecut ala in mod bridge, netul care vine prin el e fix ca si cum ar veni direct in routerul tau - unde va trebui sa configurezi user/parola pppoe, wifi, si toate celelalte.