| MihaiDumitru1290 a întrebat:

Cum se numește acea mufa care intra intr-un splitter TV? Am crezut ca sunt acestea https://mathaus.ro/......011102775, dar m-am înșelat...

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Aceste mufe se folosesc si la spliter-e.
Firul din mijloc intra in gaura de mijloc al mufei mama de pe spliter, iar ecranarea cablului "se fileteaza" in interiorul mufei.
Evident, cablul trebuie curatat de izolatiile (exterior si interior) corespunzator.

| sierra1 a răspuns:

Conector F

| Eugen80 a răspuns:

Conector F.

| George1000 a răspuns:

Mufa de la cablu tv se numeste banana. Apoi mai sunt mufele USB iar mufele acelea cu multe picioruse (multi spini) se numesc mufe Scart.