| HustlerM a întrebat:

Cum se numeste in Word cand vrei sa scrii ceva in josul cuvantului dreapta (opusul la puterea a doua de exemplu, nu scris sus, ci jos)? Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| JackR a răspuns:

Termenul folosit in Word este "subscript". Shortcut-ul este Ctrl si =.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Antetul este partea de sus.
Iar subsolul este partea de jos.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Index

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se numeste index.
Intri in textul respectiv, te duci cu cursorul acolo unde vrei sa pui indexul, apoi intri in Font si de la Effects bifezi Subscript, dai OK si apoi scrii indexul (1, 2, 3 etc).