| Alinailies a întrebat:

Salut!
Cum va promovati canalul de Youtube?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pe TPU.

| Alinailies explică (pentru anonim_4396):

Pai cine l-a promovat aici?
Am pus o intrebare fara sa dau numele canalului.
Ai raspuns ca sa?

| Dddonkey a răspuns:

Poate incearca sa pui si subtitrare in engleza, asigura te ca ai lumina in exces la cadrele pe care le faci. Vorbesti raspicat si te comporti ca o bucatareasa poate nu ca un vloger care sare cu parasuta. Din pacate si la capitolul bucatarie exista multi youtuberi. Pune si tu o muzica terapeutica pe fundal. Si ai rabdare poate o sa devii mai cunoscuta cu ajutorul algoritmului sau al oamenilor.

| Gusticel a răspuns:

Nu am yt dar o idee buna de promovare este sa faci vloguri cu cineva mai cunoscut decat tine, sa vorbesti despre cineva cunoscut, sa faci reactii la piesele din trending, sa vorbesti despre s*x sau sa faci ceva super penibil si sa devii viral.

| daniel889 a răspuns:

Facand chestii crazy, vlog de calitate. Motorul de cautare YouTube iti trimite trafic fara sa faci ceva in sensul asta. Ai grija la continut, crazy am zis! Stai cu limba 5 minute lipita de sertarul de la congelator, etc. In general chestii pe care o sa le regreti pentru tot restul vietii, asta in caz ca penibilul trece de extrem... atunci ajungi "influensar" si nu mai esti 'mascarici'!

| Alinailies explică (pentru daniel889):

Am observat ca vlog-urile merg cel mai bine dar eu nu vreau sa ma "afisez", am un canal culinar.
Voiam sa stiu cum pot sa-l fac sa aiba mai multe vizualizari...
Merci pentru raspuns!

| PaMea a răspuns:

Amenint oamenii sa se aboneze la canalul meu.

| Alinailies explică (pentru PaMea):

Ii amenint cu biciullaughing