| FlorinIFD a întrebat:

Salut, curand am achizitionat un mini pc Acer M1-601 si are un procesor Intel celeron j3060, care are frecventa de 1. 6GHz, dar pe cutie si pe site spune ca pot sa dau turbo boost pana la 2. 4GHz, merita sa fac asta adica sa nu se arda sau ceva, macar sa pot da pana la 2. 0GHz.Va rog sa imi spuneti daca pot si se marita dat un boost la procesor, multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Daca tu ai dat 650 lei pe voma aia esti p*ost! Aveai niste variante second hand cu procesor I3 2120 + 4GB RAM + 500GB HDD.
E egal cu 0..Degeaba "dai turbo"