| Satanna a întrebat:

Salut :d, thinking Cum imi activez bluetooth-ul de la laptop? Vreau sa trimit de pe laptop o melodie.Nu-mi apare la melodie "send to bluetooth" si imi aparea am incercat sa il activez dar nu pot! Ma puteti ajuta?puppy dog eyes Funda pentru cel mai explictit raspuns ^_^

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

Sunt modele de laptopuri la care activezi Bluetooth-ul din executabilul sau, sunt alte modele la care trebuie sa apesi pe butonul pentru pornirea WI-FI-ului ca sa pornesti si Bluetooth-ul. In general, cand vrei sa trimiti un fisier prin bluetooth, dai click dreapta pe el>send to>bluetooth device. Daca nu-ti apare asta, fie nu ai instalat driver-ul necesar, fie nu l-ai pornit.
Spune-mi despre ce model de laptop este vorba, sau daca nu, intra pe site-ul producatorului si descarca driverul pentru bluetooth si uita-te pe net sa vezi daca nu cumva Bluetooth-ul se deschide din buton.

| Satanna explică (pentru JustCosmin):

Modelul e Acer ^^

| JustCosmin a răspuns (pentru Satanna):

Vezi combinatia de taste Fn + F3, sau daca nu, intra in Control Panel -> Device Manager daca iti apare driverul instalat de la bluetooth.

| SintSmekerulTpu a răspuns (pentru JustCosmin):

Buna, am aceeași problema, am laptop Acer aspire one 751a si cand instalez driverul imi zice sa pornesc bluetoothul. Cum fac asta? Daca dau pe f3 ca să-l pornesc imi intra search box.

| JustCosmin a răspuns (pentru SintSmekerulTpu):

Sincer sa fiu, nu cunosc modelul tau de laptop, dar in cazul in care e acelasi cu Acer aspire one 751h, atunci va trebui sa opresti wireless-ul pentru a putea instala driver-ul pentru Bluetooth. E posibil sa fie aceiasi combinatie de taste (FN+F3), daca nu, intra in device manager si opreste de acolo wireless-ul. Daca nu merge nici asa, nu am idee care ar putea fi problema.

| SintSmekerulTpu a răspuns (pentru JustCosmin):

E Acer aspire one 751h, am scris eu greșit. Dă-mi Idul tau de yahoo imi explici mai bine acolo sau intri prin Teamwiever. big grin

| SintSmekerulTpu a răspuns (pentru JustCosmin):

Intra pe chat

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iti trebuie stick.Dar depinde si de windows.Este un windows la care nu merge bluetooth.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=jjOBBmfSwvg
Sper sa te ajute;). Funda?

| gabryelm3 a răspuns:

...Pai daca ai stick bluetooth si il bagi in laptop si nu merge, problema ar putea sa aiba mai multe cauze, foloseste si tu cablu de date pana reusesti sa o rezolvi altfel.