| RobbyyRoobyy a întrebat:

Salut.

De cateva saptamani am niste probleme cu monitoru' de la pc, nu mi se vede rezolutia full, chiar daca in setari am rezolutia 1920x1080, nu se vede full

https://prnt.sc/sdltwa las aici poza, poate ma ajuta cineva?

2 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!
Pe ce port de video ești? Pe VGA? Dacă da, găsește butonul sau opțiunea din meniul monitorului unde scrie Auto, pentru a se regla imaginea.

Dacă nu ești pe VGA, intri la setările monitorului și vezi unde ai Aspect Ratio, vezi dacă e bine acolo, umbli pe la setările de orizontală și verticală. Dacă nici așa nu se rezolvă, te întorci la setările din fabrică ale monitorului.
Succes!

| RobbyyRoobyy explică (pentru SilviaDulcik):

Salut,m-am uitat in optiunile monitorului si i-am dat Reinitializare totala, dar nu am rezolvat nimic, ecranul e la fel