| BiaJ a întrebat:

Daca activez Roaming-ul in Cosmote si vreau sa vorbesc in Germania si am minute internationale mai trebuie sa platesc pe langa adica ma taxeaza?

Răspuns Câştigător
leonardk
| leonardk a răspuns:

Ca sa vb din Romania in Germania nu trebuie activat roaming-ul. Minutele in afara retelei (sau internationale) pot fi folosite doar sunand pe fix in Germania si nu pe mobil. Deci poti suna in Germania (doar in retele fixe) folosind acele minute fara cost suplimentar. Roaming-ul iti este necesar daca vrei sa suni din Germania in Romania sau in alta parte de pe cosmote-ul tau.

2 răspunsuri:
| dfcsb97 a răspuns:

Nu trebuie sa platesti decat serviciul roaming aatat.

| Junior93 a răspuns:

Daca ai activat Roaming-ul nu mai platesti nimicwinking