| nicsor12345 a întrebat:

Daca am decodat telefonul, si i dau revenire la setarile din fabrica o sa fie iar codat?
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| MediaMaxRO a răspuns:

Nu va fi din nou codat daca faci revenire la setarile din fabrica.
Doar la updateuri de soft (de regula neautorizate - root) exista posibilitatea sa devina din nou codat, daca a fost la inceput.

5 răspunsuri:
| Nelu62 a răspuns:

Codarea se refera la blocarea intr-o retea anume (Vodafone, Orange,...). Nu are nici o legatura cu setarile din fabrica.

| nicsor12345 explică (pentru Nelu62):

Nu dar abia a decodat telefonul din reteaua Vodafone si daca i dau resetare din fabrica o sa piarda decodarea?

| Nelu62 a răspuns:

Nu fabrica a codat telefonul ci operatorul Vodafone la cumparare!

| nicsor12345 explică (pentru Nelu62):

A deci i pot da revenire la setarile din fabrica ca am o problema la conectare la pc.

| Nelu62 a răspuns:

Da. Pa!