| anonim_4396 a întrebat:

daca am la pc memoria 5 gb de exemplu si am consumat 4, apoi descarc ceva care consuma mai mult de 1 gb, ce se poate intampla? Eu am 2 gb de memorie, dupa aceia descarc un joc care are 1 gb sau mai mult, joc jocu respectiv 5 minute iar apoi mi se inchide monitoru.Monitoru primeste curent,la fel ca unitatea, si becu de la monitor ramane aprins dar ecranul e pur si simplu negru.Ce pot face? Funda si vot! Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| lBroken69 a răspuns:

Deci explica-ne ce memorie, Ram sau HDD? Asa nu intelegem mare lucru, oricum, la prima problema...nu se poate intampla nimic, pur si simplu nu o sa poti instala jocul din cauza memoriei insuficiente.

| anonim_4396 explică (pentru lBroken69):

Memorie ram, ma refer la memorie ram

| lBroken69 a răspuns (pentru anonim_4396):

O sa ai un lag imens la jocuri happy

| anonim_4396 explică (pentru lBroken69):

Ok,dar de ce mi se face monitorul negru?

| lBroken69 a răspuns (pentru anonim_4396):

E de la placa video. Probabil nu ai driverul instalat, sau nu duce placa video jocul.

| ivanhoe a răspuns:

Cred ca tu confunzi memoria RAM cu HDD-ul.