| David770381 a întrebat:

Salut daca am lovit iphone-ul pe spate(e o lovitura putin cam adanca si se observa daca te uiti foare atent), il pot inlocui pe garantia internationala? Mai are garantie pana in aprilie 2017. Daca nu, spuneti-mi o metoda in care il pot inlocui.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| viperra a răspuns:

Din pacate, garantia nu te ajuta.Garantia ajuta numai daca telefonul e defect din fabrica, dar daca tu l-ai lovit, nu iti poate facwe nimic pe gratis. Poti sa il freci cu un burete si pasta de dinti ca cica nu se mai vede zgarietura(cauta pe Youtube si ai sa vezi), sau inlocuieste spatele.Sau ia o husa sa nu se vada, succes happy

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate, garantia acopera doar defectiunile de fabricatie si nu cele produse din vina ta.

| David770381 explică (pentru Ioandelasal):

Am un prieten care a spart ecranul, l-a dat inapoi si nu stiu cum i-a dat altul nou. Ma gandesc ca poate mi-l primeste si mie avand in vedere ca nici macar nu se poate considera o lovitura pentru ca e foarte mica

| dfeel a răspuns:

Depinde daca defectul reclamat putea fi cauzat de lovitura respectiva.

| GdX a răspuns:

Daca l-ai lovit tu, nu prea poti sa ii faci nimic. Daca zici ca se observa doar daca te uiti foarte atent, la ce vrei sa il mai schimbi? Si asa nu va observa nimeni.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Singura firma care acorda garantie ecran spart este Evolio: https://www.google.ro/#q=garantie+ecran+telefon+evolio. Cumpara un capac.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru David770381):

Poti incerca si tu, de altfel n-ai nimic de pierdut, doar de castigat daca accepta.

| Stefan_Rozzy_1999 a răspuns:

O metoda ar fi inlocuirea partii din spate a telefonului.Se gasesc prin magazine...