| qwerty1337 a întrebat:

Salut, daca am net prin fir pot conecta pc-ul si laptop-ul (normal nu in acelasi timp )? Vreau sa mearga netul pe amandoua, trebuie facute ceva setari la laptop sau doar bag firul?

4 răspunsuri:
| Jameson a răspuns:

Daca ai router wi-fi duci de la router la pc un cablu utp, iar laptopul prin wi-fi. Daca nu ai router bagi cablu si setezi conexiunea in cazul in care ai user si parola, daca nu ai user si parola merge direct doar sa functioneze placa de retea. Iesirile de la router merg direct pe pc sau laptop cu conditia sa functioneze placile de retea.

| Jipa95 a răspuns:

Mai duci un cablu in plus din router catre laptop.

| MrAnonym a răspuns:

Bagati Wireless.

| qwerty1337 explică:

Pai nu am router deocamdata, dar vreau sa stiu daca merge sa le folosesc pe amandoua pe acelasi fir